+ + + 97 yıldır ışıldayan,milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını diliyor,Türk ulusunun yüce Cumhuriyet bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın aziz topraklarını canları pahasına savunan ve asil milletimizin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. + + +​

loading
VIPofflineMobinatör
onurssavcii
11. Haziran 2018`da kayıt oldu!
8 saat önce Habbolar'a giriş yaptı
HL Kredi: 1037 Habbolar Kredi

Bir şeyler yazabilmek için Habbolar`a giriş yapman gerekir!

(Habbolar`da oturumun yoksa eğer burda kayıt olabilirsin)

bu kategoride kimse yok

 • onurssavcii bir habere yorum yazdı (HABBO 2020 - PAZAR YERİ VE TAKAS)

  21 saat önce

  Bu oyunda pahalı nadire ve LTD'ler de var. 9999c limit olması ve bunun 1000c vergisi zaten anlam ifade etmiyor. Hadi diyelim ki takas açıldı takasla alışveriş yapabileceğiz artık. 10k değerinde bir LTD'yi takas yoluyla kredi karşılığında satın alacaksınız. 5c olan külçe komisyonu ile beraber yine 1000c vergi ödemiş olacağız. E madem o LTD'nin ne anlamı kalır? 1000 kredi Türkiye serverında önemli sayılabilecek bir miktar. Yani şair, bu şiirde kaşıkla verip kepçeyle alacağından bahsetmiş.

 • onurssavcii bir seviye yükseldi!

  21 saat önce

  zur
  bir seviye daha yükseldi: Yorumlama Seviyesi: 3 Seviye: 4 !

 • onurssavcii 4 kere Haber yorumladı

  • HABBO 2020 - PAZAR YERİ VE TAKAS

   21 saat önce

   Yani uzun lafın kısası illegali önlemek gibi olaylar bahane. Böyle bir oyunda illegal olayını bitirmek için takas ve pazar yerini kalıcı olarak kapatmak gerekir. E bu durum masum oyuncuları da etkileyeceği için aktiflik büyük ölçüde düşer ve şirket kendi kendini batırmış olur. Bu yüzden bu oyunda illegali bitirmek imkansızdır. Yine büyük ölçüde önler ama tam olarak bitirmez. Yani yine illegalciler işlerine devam ederler. İşin olumsuz yanı kötünün yanında iyinin de yanması.

  • HABBO 2020 - PAZAR YERİ VE TAKAS

   21 saat önce

   Flash kaldırılıyor diye yeni bir altyapıya geçiş yaptılar. Tamam gayet güzel ama neden illaki bir güncelleme yapmak şart ki? Oyuncuları oyuna teşvik edecek güncellemeler getirerek şirketin gelirini arttırmak ve oyun popülerliğini arttırmak yerine nasıl oyuncuların cebinden para alınır diye düşünüp saçma sapan güncellemeler getiriyorlar. Belki diğer serverları ekonomik açıdan çok etkilemeyebilir fakat Türkiye'de oynayan oyuncuları fazlasıyla zorlayacak bir güncelleme bu.

  • HABBO 2020 - PAZAR YERİ VE TAKAS

   21 saat önce

   Ama atıyorum bir oyuncu 200tl ye 600c alıyorsa illegal piyasasını bilmiyorum 200tl ye illegal yoldan kaç kredi alırsa(eminim ki 600c den fazladır) vergiyi aradan çıkarırım kafasıyla illegale bulaşır. Bir kere şöyle bir olay var illegal satış yapan adamlar pazar komisyonunu vs kafaya takan adamlar değil. Genel olarak +60-70k hesapları var adam gidip 100c verginin derdine düşecek değil çünkü zaten oyunu bırakmış illegal satıyor nerden dönersem kardır kafasıyla bakıyor.

  • HABBO 2020 - PAZAR YERİ VE TAKAS

   22 saat önce

   Vergi üstüne vergi almaları cidden saçma. İşin kötü yanı kredi fiyatlarında zamlanma durumu da olabilir diye düşünüyorum. Hem oyun içi vergiyi ödetiyorlar hem krediye daha fazla verebiliriz. 600c yi 200tl yapsalar atıyorum. 600c nin 60c si kuru vergi zaten ne anlamı kaldı ki? Biz böyle gayet iyiydik tamam illegal yapanlara önlem olmuş oluyor bir bakıma doğru. Ama bu vergiler oyuncuları illegale teşvik edecek vergiler. Bakın illegal alım-satım yapmam asla buna sonuna kadar karşıyım bilen bilir.

 • onurssavcii Defter yazısı!

  2 gün önce

  Profil resmini değiştirdi!
  img

 • onurssavcii 6 kere Haber yorumladı

  • HABBO 2020 - KASA VE HC ÖDÜLLERİ ÖZELLİĞİ

   3 gün önce

   Olaya biraz da genel olarak bakacak olursam eğer aktif oyuncu sayısının azalacağını düşünüyorum. Yani sulake bizi daha çok kredi çekmeye teşvik ediyor. Fakat bunu Türkiye gibi ekonomisi kötüye giden bir ülkede uygulamaları bence mantıksız. Umarım kredi fiyatlarına da zam gelmez. Eğer kredi fiyatlarına da zam gelirse oyunu bırakan oyuncu sayısı artabilir diye düşünüyorum.

  • HABBO 2020 - KASA VE HC ÖDÜLLERİ ÖZELLİĞİ

   3 gün önce

   Kasa olayı aslında bir bakıma mantıklı geldi bana. Fakat oradaki krediyi cüzdanımıza aktarırken vergilendirmek bir bakıma saçma geldi bana. 1000 kredilik bir takas yaptım varsayıyorum. Bu belirtildiği üzere kasaya aktarılıyor ve o krediyi cüzdanıma çekeceğim zaman 1000 kredi yerine 990 kredi olarak gelecek.(Vergi yüzdesini bilmiyorum o yüzden örneklendirme yapmak amacıyla 10c eksik belirttim.) Yani bir bakıma bana mantıksız geldi.

  • HABBO 2020 - KASA VE HC ÖDÜLLERİ ÖZELLİĞİ

   3 gün önce

   İllegalcilerin tam olarak önüne geçilebilir mi peki bununla? Hiç sanmıyorum. Çünkü illegalciler ne yapar ne eder bir yolunu bulurlar ve onu da geçtim pazar komisyonuyla ilgili bir güncelleme gelmedi. Hadi yine pahalı nadire veya LTD alacağımız zaman yine pazardan alıp satarız. Ama az önce de belirttiğim gibi çoklu mobi alacaklar için durum ciddi.

  • HABBO 2020 - KASA VE HC ÖDÜLLERİ ÖZELLİĞİ

   3 gün önce

   İşin şakasını bir kenara bırakacak olursak fikrimi şöyle açıklamak istiyorum. Aslında illegal satışların büyük ölçüde önüne geçildi ve bu bence çok iyi oldu. Oyunu hakkıyla oynayan oyuncular için gerçekten çok kötü bir durum. Örnek veriyorum birisinden çoklu satın alacağım zaman ve pahalı bir çoklu alacağım zaman bozduğum kredinin %10u kadar komisyon ödemiş olacağım. 1000 kredilik bir takas yaparken 10c komisyon verirken artık 100c komisyon vereceğim. Yani biraz iyi biraz kötü oldu bu durum.

  • HABBO 2020 - KASA VE HC ÖDÜLLERİ ÖZELLİĞİ

   3 gün önce

   Biz Türkler vergi öderiz. KDV bulamazsak ÖTV öderiz. ÖTV bulamazsak MTV öderiz. MTV bulamazsak TRT payı öderiz. TRT payı bulamazsak %1 Kültür Bakanlığı payı öderiz. %1 Kültür Bakanlığı payı bulamazsak Gümrük Vergisi öderiz. Gümrük Vergisi bulamazsak Damga vergisi öderiz. Damga Vergisi bulamazsak Gelir Vergisi öderiz. Gelir Vergisi bulamazsak Emlak Vergisi öderiz. Emlak Vergisi bulamazsak VERGİNİN VERGİSİNİ ÖDERİZ! VERGİNİN VERGİSİNİ BULAMAZSAK BİZ HİÇ TÜRK OLAMAMIŞIZ DEMEKTİR!!!

  • [HIH] İmkansız Ev Oyunları - 5

   3 gün önce

   İlk odada bug var herhalde. Kurukafalar sürekli hareket ediyor ve oyunu oynayamıyoruz.

 • onurssavcii 3 kere saygı duydu

 • p_zeynep_q @ onurssavcii Defter yazısı!

  10. Ekim`da

  Oyuna girdiğimde hediyeni gördüm.Çok duygusal bir insan olduğum için anında gözümden mutluluk göz yaşı geldi 😅Hediyen benim için çok değerli rozeti alsam bu kadar sevinmezdim.Bu değerli ve anlamlı hediye için sana 100 kez teşekkür ederimmm 😄

 • Online (20/228)

  yükleniyor... yükleniyor...