+ + + Habbo'nun Unity sürümünün sorunlarından dolayı Altın Ördek Ödül Töreni tarih değişiklikleri olmuştur. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız! + + +​

loading

HABBO 2020 - ODALAR VE GEZGİN

Habbo

Saat 13:27 - 31.10.2020

1031 Görüntülenme

Merhaba Habbolar

Flash, yavaş yavaş ömrünün sonuna doğru yaklaşıyor. Bu da Flash tabanlı bir oyun olan Habbo için büyük bir tehdit. Dolayısıyla, bu yılın başlarında alınan kararla beraber Habbo'nun yeni versiyonunun Flash'ın bitiminden önce (31 Aralık 2020), Unity tabanlı bir oyun arayüzüne taşınması kararı alınmıştı.

Aylar boyu Sulake'nin bağlı olduğu Azerion'a ait gerek oyun gerekse de araştırma-geliştirme şirketleri, kolları sıvayarak Habbo'nun 2020 sürümünü hazırlamak için harekete geçtiler. Geçtiğimiz günlerde ise her otelden seçilen 8 oyuncu ile beraber yeni sürümün kapalı BETA test aşaması başlatıldı. Bu bağlamda, tamamlanmış olan ve hepimizin Habbo deneyimini değiştirecek değişiklikleri kısa aralıklar içerisinde makale olarak sunacağız.

Geçtiğimiz günlerde Habbo 2020'nin en can alıcı merkezlerinden olan Habbo Pazar Yeri'ne ve bizi bekleyen takas sistemine göz gezdirmiştik. Bu makalemizde ise sizlere, Habbo 2020'nin odalar gezgini ve oda işlevlerine dair daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Otel Odalarını Gezmek

Habbo 2020'nin yeni odalar gezgini, şimdiki Flash sürümüyle çok benzer işevler gösteriyor. Şimdiki sürüme benzer olarak Odalar Gezgini, dört farklı sekmeye bölünmüş durumda: Önerilenler (Recommended), Popüler (Popular), Etkinlikler (Events) ve Benim Odalarım (My world). Aynı şekilde her sekmenin de kendi içerisinde "Habbo oyunları, yardım merkezi, parti vb." gibi farklı gruplandırmaları var.

Oda araması yakmak için de "Büyüteç" ikonu bulunan sekmeyi kullanabileceksiniz. Bu sekmeden odalarınızı, oda sahibinin adına göre ya da oda adına/oda açıklamasına göre arayabileceksiniz.

"Odalar Gezgini" ekranı

 

Oda sahibine göre odaları arama

 

Oda adına veya oda açıklamasına göre arama

 

Tasarım Yapmak

Tıpkı şu anki mobil versiyonda olduğu gibi, odanızdaki mobilerle tasarım yapmak için "Tasarım Modu"nu (GIF'te tıklanılan sandalyeli ikon) etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu modu etkinleştirmediğiniz sürece, odanız üzerindeki mobileri taşımanız, döndürmeniz veya kaldırmanız mümkün olmayacak.

Şimdiki sürümde sıklıkla kullanılan klavye kısayolları (CTRL - Kaldırma; SHIFT - Döndürme; ALT - Taşıma gibi) ise tasarım modunu etkinleştirdiğinizde çalışıyor. Eğer kısayolları kullanmayı tercih etmiyorsanız mobinin üstüne basılı bir şekilde onu sürükleyebilir veya üstüne tıklayıp döndürebilir/kaldırabilirsiniz. Tasarım modunu etkinleştirdiğinizde, sandalyeli ikonun yanında iki tane ok görebilirsiniz.

Tasarım modunu etkinleştirme ve tasarım yapma

 

Işınlayıcıyılar

İyi bir haberimiz var! Bundan böyle Habbo 2020'de, istediğiniz ışınlayıcıyı birbirine bağlayabileceksiniz. Üstelik bağlayacağınız ışınlayıcıların aynı tür olmalarına da gerek yok. Örneğin, GIF'te gösterildiği gibi bir İmparatorluk Işınlayıcısını, bir Buzul Işınlayıcıyla basğlayabileceksiniz.

Örnek ışınlayıcı bağlama gösterimi

 

Mimarlar Kulübü

Mimarlar Kulübü mobileri, artık envanterinize eklendi. Buradan mobi alıp yerleştirmek, şimdiki Mimarlar Kulübü mağazasıyla benzerlik gösterse de maalesef mobi isimlerini aratmak için bir alan yok. Mimarlarımız için bunun büyük bir deavantaj olacağını biliyoruz, bu nedenle geri bildirimlerimizi yaparken bu konudan da bahsedeceğiz.

Mimarlar Kulübü mobileriyle ilgili çok bir değişiklik olmasa da, Zemin Düzenleyicisinde bazı önemli farklılar mevcut. Habbo 2020'de Zemin Düzenleyicisini kullanarak değiştirdiğiniz odalarınız, üyeliğiniz bittiğinde otomatik olarak kilitlenecek. Kilitlenen odanızı yeni bir üyelik alarak ya da odanızı sıfırlayarak (düzenlenmemiş eski hâline döndürerek) açabileceksiniz.

Bunlara ek olarak şunu söyleyebiliriz: Bir odanın alanı şimdiki gibi en fazla 1024 karo olabilecek. Ancak Habbo 2020'de odanızın alanı, tek başına karo sayısıyla değil oda enine ve oda boyuna göre hesaplanacak. Bu da aslında demek oluyor ki en fazla 60 karo genişliğinde odalar oluşturabileceksiniz.

Envanterden ulaşabileceğiniz Mimarlar Kulübü sekmesi

 

Zemin Düzenleyicisi

 

Grup Odaları

Grup Odalarının işlevlerinde pek bir değişiklik bulunmuyor. Hakkı olan kullanıcılar gruba kullanıcı kabul edebilecek. Habbo 2020'de karşılacağınız tek fark, artık hakların sadece grup sahibi tarafından alınıp verilebilecek olması. Hakkı olan kullanıcılar, sadece hakkı olmayan normal üyeleri gruplardan çıkarabilecek.

Grubun en fazla üye sayısına dair bir değişiklik de mevcut. Eskiden 50.000 olan grup üye sınırı, artık farklı bir yöntemle hesaplanacak. Şimdiki gözlemlerimize göre, grup üyelerinin bulundukları seviyelerin toplanıp beşe bölünmesiyle grubun üye sınırı belirlenecek. Eğer bu sınırın ileride düşmesi söz konusu olursa, grupta bulunan mevcut üyeler kendileri çıkmadıkları sürece grupta kalabilecek.

Bunun yanında, grubunuzu oluşturduktan sonra grup adını, grup rozetini ve grubun ana renklerini değiştiremeyeceksiniz. Dilerseniz grup üyelerinizi herkesin girebileceği, üyelik isteğiyle girilebilecek veya kapalı şekilde ayarlayabilirsiniz.

Grup yönetim paneli

 

! ÖNEMLİ: Lütfen unutmayınız, Habbo 2020 hâlâ BETA yani deneme aşamasında. Bu haberde gösterdiğimiz/anlattığımız hiçbir şey tamamen aynı şekilde Habbo 2020'de bulunmayabilir. Beğediğiniz, beğenmediğiniz veya önerilerinizin bulunduğu kısımlar varsa, bunu yorumlarda belirtiniz. BETA'yı test edenler olarak bu yorumlarınızı dikkate alıyoruz ve bunları geri bildirimlerimizde kullanacağız. Habbo 2020 sizler için hazırlanıyor, bu oyunun kullanıcıları olarak da istek ve dileklerinizi iletmek sizin en doğal hakkınızdır. Lütfen görüşlerinizi çekinmeden belirtiniz ve diğer her türlü talebinizi deneyici oyunlara bildiriniz.

Detaylı bilgi için Fuusio'ya teşekkürler.

Habbolar.com ƒ Kalbinizin Dostu


Nasıl Buldunuz?

2.8

Yorum yaz! ?

Bu haber 2 ay veya daha öncesinden yazildiği için bu habere yorum yapamazsin!
  öne çıkan yorumlar
 • yarbayTramp

  31. Ekim`da

  Madem Mimar üyeliği yokken zemin planlayıcısı yapılmış odalar kilitleniyor. O zaman deneme modunda zemin planlayıcısının aktif olması bir problem yaratmaz ? Ha onuda ücretli yapıcaksanız orasını bilemem 😒

 • yarbayTramp

  31. Ekim`da

  Bye Bye love , Bye Bye happiness , Bye Bye Habbo 👋🏻

 • Deja_Vu

  31. Ekim`da

  Okumadım sadece görsellere bakarak yorumluyorum ''Habbo Bitti''

 • yorumlar
 • simge_396

  4. Kasım`da

  ışınlanma olayı dışında pek hoş değil ://

 • durunehir66

  3. Kasım`da

  Allah Rahmet Eylesin Okuyu verin bi el Fatiha

 • _itachi_

  1. Kasım`da

  @EvaBaler mobille pc aynı olacağı için istif kullanılabilir galiba

 • elifısparta

  1. Kasım`da

  Grup ayarlarının değişmesini beğenmedim. Oyun 2020 güncellemesi olarak değilde sanki 2002 güncellemesi yapmış gibi olacak.

 • EvaBaler

  1. Kasım`da

  Peki suan mimardan yaptımız zeminler kitlenmiycek değil mi ?

 • EvaBaler

  1. Kasım`da

  Benim kafama takılan iki durum var. 1)-Şimdi bizim mimarlar kulübünde mobi sayımız aynı kalcak mı? 2)-Sorumda suan mobilde istif kullanılmıyor peki bu sürümle istif kullanabilekmiyiz.

 • Mikojo

  1. Kasım`da

  Bir çok odayı dümdüz ve tasarımdan yoksun görmeye başlayacağız...

 • Emobaba55

  1. Kasım`da

  Odalar gezgininde odalar aşırı yer kaplıyor, o konuda bir değişikliğe gidilmesi gerekiyor. Odalar dışında ışınlayıcı muhabbeti güzel olmuş, gördüğüm kadarıyla aynı ışınlayıcı gerekmiyor ışınlamak için. Oda içerisinde bir ışınlayıcı varsa direkt bağlıyor. Oda düzenleme de gayet sade, uğraştırmıyor. Ama yine menü ekranları aşırı büyük. Mağaza kısmı çok sade duruyor, gelecek güncellemelerle iyileştirilecek şeylerin başında kesinlikle. Onun dışında tasarım olarak bunlar eksik. İçerik olarak ise...

 • baran4692

  1. Kasım`da

  Eski Habboyu Özleyeceğiz Altyapıyı Değiştiriyorlar İyi Güzel De Bütün Tasarımı Değiştiremezler Değiştirirlerse %99 oyun bırakılır ;)

 • aysenur2173

  1. Kasım`da

  bayyss happo

 • bektaş55

  1. Kasım`da

  Evet, görsel olarak ben de çok yetersiz buldum. Ancak geri bildirimlerle beraber zaman içerisinde bunun geliştirileceğini düşünüyorum. İlk girişte biraz garipsense de alışmak çok zor olmuyor. Asıl ciddi konular son gelen vergiler, kasa ve takas sistemi ve bunun çok yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz. Paylaşılan haberlere düşüncelerinizi bırakmanız çok önemli, bunları iletiyor olacağız. Teşekkürler 😊

 • kralkingprof001

  1. Kasım`da

  oda tasarımı felan iyi hatta bu haberde verilenler çok iyi yanlız bi şeyi mesela rotate ederken veya kullanırken o klavye komutları olmazsa kötü olur

 • -HallyWooD-

  1. Kasım`da

  6 yıldan beri oynuyorrdum ama şuan olan olaylara ben inanamıyor lanet olsun bu ne bırakma zamanı gelmiş elveda

 • baran4692

  1. Kasım`da

  Biz Bu Oyunu En Başta Tasarımı İçin Oynuyorduk, yani o modern görüntüsünden ziyade oyun tasarımı bize 2013 havası vermeye devam ediyordu ama şimdi modern bir oyun görünümüne sahip olacak o eski zevki hic kimse alamaz resmen mobil oyun gibi olmuş

 • selim483

  31. Ekim`da

  Evet okuduğunuz bölüm saçmalardan seçmeler kitabının 4. Bölümüydü

 • @[email protected]

  31. Ekim`da

  Oyunu 7 yıldır oynıyan biri olarak sadece şunu söylyüorum takas kapanınca insanların birçoğu oyunu bırakıcak [bırakanların birçoğu 10k kredi ve üstü olucak ] birçoğuda yeni grafikleini beğenmeyip başka oyun arayışları içine giricek yane kısacası illegal satışlarda patlama yaşanıcak habbo kendi ayağına değil kafasına sıktı

 • Joker

  31. Ekim`da

  JokerTR :D

 • Funky!cem!

  31. Ekim`da

  Mobil kullanicilar için sorun çıkarabiliyor habbo kamerası şuan kameradan çektiğim de 10 ordek karşılığında paylaşmıyorum sadece satın alabiliyorum,ve bu durum Fansiteler içinde olan etkinliklere katilmami engelliyor örneğin "Haftanın Karesi" @TolgaGF

 • Funky!cem!

  31. Ekim`da

  bende pazar vergi kısmı hariç diğer şeyler güzel olacağını düşünüyorum yenilik iyidir ama çok da biz habboları zor durumda birakmadigi sürece..

 • pyunusq35

  31. Ekim`da

  Ya oyunu çok kötü yapacaklar odalar gezgini sanki 2008 yılında gibiyiz az modern ol sulake mobiler,ışınlayıcılar güzel olmuş.

 • lordabdullah

  31. Ekim`da

  Keşke değişmese

 • _itachi_

  31. Ekim`da

  bence habbo2020 de sadece vergi olayı kötü diğer herşey hoş

 • Marten..

  31. Ekim`da

  @bektaş55 diyorum başka bir şey demiyorum 👍

 • emir90740

  31. Ekim`da

  Grup rozetini ve grup adını sonradan değiştiremeyecek olmamız çok saçma bir özellik. Işınlayıcı meselesi güzel olmuş bence. Farklı ışınlayıcıları görüntü açısından kötü olacağı için ben bağlamam. Fakat aynı tür olup eşi olmayan bazı ışınlayıcılarım vardı, onları bağlayabilecek olmam güzel olmuş.

 • aysenur2173

  31. Ekim`da

  ışınlama olayı güzel olmuş bi ışınlayıcıdan diğer ışınlayıcıyı bulmak epey zor + oda gezginleri yeri.... B E R B A T malesef yani öncekine bakarsak aslında aynı neden berbat dediysem artık :d + grup açmadığım için bişi diyemiom sağlık olsun :d

 • yarbayTramp

  31. Ekim`da

  Bye Bye love , Bye Bye happiness , Bye Bye Habbo 👋🏻

 • yarbayTramp

  31. Ekim`da

  Madem Mimar üyeliği yokken zemin planlayıcısı yapılmış odalar kilitleniyor. O zaman deneme modunda zemin planlayıcısının aktif olması bir problem yaratmaz ? Ha onuda ücretli yapıcaksanız orasını bilemem 😒

 • yenişehir

  31. Ekim`da

  Oda zemini düzenledikten sonra üyelik bitince odanın kilitlenmesi iptal edilmeli. Çok kötü bir yenilik

 • fearlessmusti

  31. Ekim`da

  İlk kez yeni güncellemede bir şeyi kötü bulmadım

 • yaxsisigaret

  31. Ekim`da

  nedense benim cok hosuma gitti altta olan butonları üste taşımışlar

 • Deja_Vu

  31. Ekim`da

  Okumadım sadece görsellere bakarak yorumluyorum ''Habbo Bitti''

 • hamza028

  31. Ekim`da

  Hmmmm... Berbat olmuş .

 • coolirem...

  31. Ekim`da

  Alışmak zor olacak... 😔

 • -xxBatuxx-

  31. Ekim`da

  Işınlayıcı olayı güzel

 • Toplam Yorum: 37

Online (16/161)

yükleniyor... yükleniyor...